SpaceX Ve Eski Çalışanları,…

SpaceX Ve Eski Çalışanları, 3D Yazıcı İle Roket Baskısı Yapacak
SpaceX Ve Eski Çalışanları, 3D Yazıcı İle Roket Baskısı Yapacak

SpaceX Ve Eski Çalışanları, 3D Yazıcı İle Roket Baskısı Yapacak

Uzay teknolojileri konusunda çalışmalarını sürdüren SpaceX şirketinin çalışanları, yeni nesil teknolojiler geliştirme konusunda sürekli farklı yaklaşımlar sergiliyor ve bu sayede ihtiyaçlara çok daha hızlı bir cevap veriliyor. 3 boyutlu yazıcıların varlığı hayatımızda büyük bir yere gelmiş durumda iken, daha çok endüstriyel kullanımlar için ön plana çıktığını söyleyebiliriz.

Uzay teknolojileri konusunda da bu alanda bazı materyaller kullanılarak, 3D yazıcı ile roket tasarımı yapabiliyor, bu tasarımları basabiliyoruz. Bunu da yapan kişiler alanında uzman insanlar oluyor.

Şirket kurucuları tarafından hazırlanan bu süreçler, pek çok kişi için önemli bir noktaya dokunuyor. Çünkü yeni nesil uzay araçlarında kullanılacak malzemeler ve ham maddeler, 3d yazıcılar ile uyumlu şekilde üretildiği için insanların isteklerine de bu seviyelerde bir nokta ve dokunuş bırakılıyor.

Şirketin bu noktada ürettiği bu özel roket, uzaya fırlatılma konusunda önemli bir aşamaya gelmiş durumda. Şirket 2021 yılında bu aşamaya geleceğini belirtse de, hızlı bir ilerlemenin olduğunu söyleyebiliriz. Yapılacak olan bütün çalışmalarda, hizmetlerde ve beklentilerde kesinlikle düşük maliyetin ön plana çıktığı ve hızlı üretimin çok daha önemli ölçüde yükseldiği söyleniyor.

Daha önce SpaceX ve United Launch Alliance ve Blue Origin gibi pek çok firmanın kullandığı tesisler, artık 3D yazıcı ile üretilen roketler için de önemli bir kullanım alanı oluşturacak. Merakla bu testlerin ve denemelerin sonuçlarını bekliyoruz. SpaceX tarafından denemeler başladığı için, duyuruların hepsini sosyal medya hesapları üzerinden de görebiliyoruz.

İletişime Geç
İletişime Geç